Sveicam vārda dienā: Maigurs, Mārica, Māris
0.00 EUR
Facebook Pinterest YouTube Instagram.com
Reģistrēties
Speciālie piedāvājumi
     

Kā izvēlēties divguļamo matraci?

Padoms Nr. 1: kā izvēlēties divguļamo matraci

 

Iegādājoties matraci, jāņem vērā vairāki faktori: pildījuma veids, stingrība un izmēri. Šajā jautājumā nepieciešama individuāla pieeja. Kvalitatīvs matracis nodrošinās patīkamu atpūtu un lielisku noskaņojumu.

Ja jūs rūpējaties par savu veselību, ir jāzina, ka miegs ir labas pašsajūtas pamats. Tas, cik mundrs jūs būsiet pamostoties, ir atkarīgs no vairākiem nosacījumiem: gaisa guļamistabā, gultas un matrača.

Matracis ārkārtīgi ietekmē mugurkaula veselību. Cilvēka ķermeņa balsta daļa pilnvērtīgi atpūšas tikai miegā. Ja nepieciešams divguļamais matracis, rodas problēma – jāapmierina divu cilvēku vajadzības. Ir daži ieteikumi, kas palīdzēs jums izvēlēties.

Kad nepieciešams mainīt matraci?

  • Iepriekšējais matracis ir vairāk nekā 10 gadus vecs.

  • Vecais matracis “čīkst”.

  • Matrača pildījums saveļas kamoliņos.

  • Slodzes ietekmē matracis stipri ieliecas.

Kas jāņem vērā, izvēloties divguļamo matraci? Iegādājoties gultu, matracis nereti jau ir komplektā ar to. Šādu variantu nevajadzētu izvēlēties, jo matracis bieži vien ir visai nekvalitatīvs. Tas būtu jāpiemeklē individuāli. Izvēloties sev piemērotu modeli, ņemiet vērā pildījumu, stingrību un matrača izmēru.

Pirmais variants: izvēlieties divus vienvietīgos matračus. Tie var būt atšķirīgas stingrības, bet tiem noteikti jābūt vienādi bieziem. Šādā veidā tiks apmierinātas abu gulētāju vajadzības.

Otrais variants: izstrādājumi ar dažādas stingrības zonām. Katrai pusei ir atšķirīgs pārklājums. Tas dod iespēju mainīt guļvietu pēc vēlēšanās.

Trešais variants: divguļamais ortopēdiskais matracis ar atsperu bloku. Šī matrača īpatnība slēpjas tā uzbūves mehānismā: viena atspere ir “ievietota” otrā, nodrošinot pietiekamu ķermeņa atbalstu neatkarīgi no cilvēka ķermeņa svara.

Ceturtais variants: divguļamais matracis ar atšķirīgas stingrības atsperēm. Viena bloka daļa sastāv no stingrākām atsperēm, otra – no mīkstākām. Šāds matracis būs īpaši piemērots cilvēkiem, kuru svara atšķirība ir vairāk nekā 30 kg.

Liela nozīme ir matrača pildījumam. Ir iecienīti vairāki pildījumu veidi: kokosa šķiedra, dabiskais latekss, stingrs un mīksts. Šie matrači nodrošina nepieciešamo atbalstu un ir higiēniski. Lai izvēlētos pareizu matrača izmēru, sava auguma garumam pieskaitiet 15–20 cm. Ir plaši pieejami 190, 195 un 200 cm garuma matrači. Matrača platums jāizvēlas individuāli, bet vidēji tas ir ne mazāks par 160 cm.

Cik biezam jābūt matracim? Biezs matracis nereti ir visuniversālākais. Tas viegli pielāgojas ķermeņa izliekumiem. Cilvēkiem, kuriem ir liela atšķirība starp plecu un gurnu platumu, ieteicams biezāks matracis.

Nejūtieties neērti un veikalā vispirms atgulieties uz izvēlētā matrača, pēc tam ieklausieties savās sajūtās. Ja matracis ir kvalitatīvs, jūsu miegs būs mierīgs un veselīgs. Izzudīs muguras sāpes, un pamošanās no rīta būs viegla un patīkama.

 

Drošības kods

"OR mēbeles" Salons -
Čiekurkalna 8.šķērslīnija 12,
Rīga

Veikala tālrunis:

(+371) 23 669 377