Sveicam vārda dienā: Vilhelms, Vilis
0.00 EUR
Facebook Pinterest YouTube Instagram.com
Reģistrēties
Speciālie piedāvājumi
     

Kā izvēlēties ortopēdisko matraci?

Padoms Nr. 1: kā izvēlēties piemērotu ortopēdisko matraci

 

Pareizi izvēlēts ortopēdiskais matracis ne tikai sniegs pilnvērtīgu atpūtu naktī, bet arī palīdzēs izvairīties no daudzām nopietnām mugurkaula veselības problēmām. Neērta guļvieta var radīt daudzus veselības sarežģījumus, īpaši, ja šādā guļvietā guļ bērns, kam vēl nav līdz galam attīstījusies balsta un kustību sistēma. Pirms izvēlētā matrača iegādes vajadzētu konsultēties ar ortopēdu.

Jums būs nepieciešams

 • veikals ar pietiekami plašu sortimentu un labu reputāciju;

 • pārdevēja-konsultanta un ortopēda konsultācija;

 • ražotāja sniegtā informācija par produkta īpašībām;

 • svari;

 • auguma mērītājs.

Izvēloties matraci, ir viegli kļūdīties, maldoties daudzajos mūsdienu ražotāju nosaukumos, kas piedāvā izstrādājumus atpūtai naktī. Nereti par ortopēdiskiem tiek dēvēti visi matrači, kas labi balsta mugurkaulu un vienmērīgi sadala cilvēka ķermeņa svaru miega laikā. Tādēļ ir jāpievērš uzmanība matraču “ortopēdiskajām” vai “anatomiskajām” īpašībām.

 • Ortopēdiskais matracis ir cietāks, un ir nepieciešams, lai šādu matraci jums ieteiktu tieši ortopēds. Parasti uz šāda veida matračiem guļ cilvēki ar mugurkaula veselības problēmām, kā arī bērni līdz 1,5 gadu vecumam. Veseliem cilvēkiem gulēt šādā guļvietā nebūs komfortabli, jo muskuļi nepārtraukti būs saspringti.

 • Anatomiskais matracis sniegs lielāku komfortu miega laikā, jo tas ieņem guļošā cilvēka ķermeņa formu, atkārtojot ikvienu ķermeņa izliekumu. Tajā pašā laikā tiek pietiekami labi balstīts mugurkauls.

Lai pareizi izvēlētos ortopēdisko matraci, ir jāzina nākamā “saimnieka” (vai “saimnieku”) ķermeņa svars. Jo lielāks ķermeņa svars, jo cietākai ir jābūt virsmai, uz kuras cilvēks guļ. Lai pārliecinātos, vai izvēlētais matracis jums tiešām ir piemērots, vēlams uz tā pagulēt. Visām ķermeņa zonām uz matrača ir jāgulstas vienmērīgi, nekur neiegrimstot par daudz dziļi.

Anatomiskā vai ortopēdiskā matrača stingrība ir atkarīga no tā pildījuma. Nevajadzētu iegādāties matraci moderna zīmola vai populāra izplatītāja dēļ, kā arī pārmaksāt par matraci ar nesaistītiem atsperu blokiem, ja jūs esat cilvēks ar nelielu ķermeņa svaru. Jums būs piemērots mīksts, bet kvalitatīvs lateksa matracis. Citiem vārdiem sakot, – izvēlieties matraci, kas ir piemērots tieši jums. Lai to izdarītu, ir jāiepazīstas ar veikalos piedāvāto plašo matraču klāstu un jāizvēlas optimālais variants. https://ormebeles.lv/lv/matraci/ortopediskie-matraci/

Pievērsiet uzmanību dažiem pārdevēju-konsultantu ieteikumiem.

 • Dabiskā vai sintētiskā lateksa matraci ieteicams iegādāties cilvēkiem ar nelielu ķermeņa svaru, ja vien ortopēds nav ieteicis izvēlēties ko citu.

 • Ja matracis veidots no kokosa šķiedrām vai arī tas sastāv no savstarpēji nesaistītām atsperēm (katra atspere atrodas savā “kabatiņā”), tas būs piemērots ikvienam veselam cilvēkam ar vidēju ķermeņa svaru.

 • Ja nākamā matrača īpašnieka svars ir virs 100 kg, ieteicams izvēlēties paaugstinātas stingrības matraci. Parasti šādi matrači tiek pildīti ar kokosa šķiedrām un ir veidoti no īpaši nostiprinātām atsperēm.

Izvēloties matrača pildījumu, pārliecinieties, ka prece ir sertificēta un ražošanas materiāli ir arī ekoloģiskas kvalitātes. Mūsdienu ražotāji matraču pildījumam izvēlas ne tikai jau pierasto vatelīnu, sinteponu vai kokvilnu, bet arī jūraszāles, zirgu astrus, dabisko vilnu un vairākus citus materiālus. Ja jums ir alerģija, izvēloties matraci, jābūt īpaši piesardzīgam – ne visi ortopēdisko matraču pildījuma materiāli ir hipoalergēni.

Visbeidzot, izvērtējiet matrača izmērus. Tas, protams, būs atkarīgs no jūsu gultas – matracim ir precīzi jāatbilst tās izmēriem. Ja jūs gatavojaties iegādāties pavisam jaunu guļvietu, ņemiet vērā, ka vertikāli jūs esat garāks nekā horizontāli. Pērciet gultu, kuras garums būtu ar nelielu rezervi un kuras platums ir vismaz 80 cm uz vienu gulētāju.

Noderīgs padoms Atsperu matracis ar ortopēdisku vai anatomisku efektu ir kvalitatīvs, ja uz vienu kvadrātmetru guļamās virsmas ir vismaz 220 “kabatiņas” ar nesavienotām atsperēm. Jo atsperu ir vairāk, jo precīzāk matracis “reaģēs” un noteiktiem jūsu ķermeņa svara punktiem.

 

Padoms Nr. 2: kādām funkcijām jābūt ortopēdiskajam matracim?

 

Ortopēdiskais matracis miega laikā rūpējas par cilvēka mugurkaula un locītavu veselību. Lai arī kādu pozu ieņemtu gulētājs, ortopēdiskais matracis neieliecas un notur mugurkaulu atslābinātā, bet pareizā stāvoklī, saglabājot ķermeņa fizioloģiskos izliekumus. Guļot uz ortopēdiskā matrača, var nesatraukties, ka mugurkauls izlieksies, tā izraisot mugurkaula disku nobīdi un traumējot nervu saknītes, kas var radīt veselības sarežģījumus.

Uz ortopēdiskā matrača atpūšas ne tikai mugurkauls, bet viss ķermenis kopumā – pilnībā tiek atbrīvots muskuļu un saišu statiskais nospriegojums. Tātad uz kvalitatīva ortopēdiskā matrača notiek pilnīga muskuļu atslābināšanās. Tas novērš muskuļu sasprindzinājumu, turklāt lieliski darbojas arī asinsrites un elpošanas sistēma.

Kvalitatīvam ortopēdiskajam matracim jābūt izgatavotam no tādiem materiāliem, kas neizdala ķīmiskas vielas, neuzkrāj putekļus un alergēnus. Matracim jābūt gaisa caurlaidīgam, labi vēdināmam, taču tas nedrīkst būt mitrumu uzsūcošs. Ja šīs prasības tiek ievērotas, matracī neveidosies mikroorganismi un tam nebūs nepatīkamas smakas.

Kā izvēlēties matraci, ņemot vērā individuālās īpatnības? Atkarībā no cilvēka vecuma mainās prasības attiecībā uz miega kvalitāti. Piemēram, jauniešiem ārsti iesaka gulēt uz cietas virsmas. Pieauguši cilvēki daudz komfortablāk jutīsies un labāk atpūtīsies uz mīkstāka matrača.

Jāņem vērā arī ķermeņa svars. Jo lielāks ir pieauguša cilvēka ķermeņa svars, jo cietākam jābūt matracim.

Cilvēkiem, kuri mēdz just sāpes mugurkaula apvidū, noteikti jāizvēlas pēc iespējas cietāks matracis. Ja šis cilvēks nav pusmūža vecuma un sāpes mugurkaula apvidū nav regulāras, iespējams, vispiemērotākais būs matracis ar dažādu stingrības pakāpi katrā pusē.

Cilvēkiem, kam ir problēmas mugurkaula jostasvietas daļā vai starpskriemeļu diska trūce, ārsti iesaka gulēt uz mīkstāka matrača.

Kāda veida ortopēdisko matraci izvēlēties? Ir pieejami divu veidu ortopēdiskie matrači – atsperu un bezatsperu. Atsperu matrači mēdz būt veidoti no savienotu atsperu bloka vai no savstarpēji nesaistītām atsperēm.

Matračiem ar savienotu atsperu bloku ir ļoti ierobežotas ortopēdiskās īpašības, jo savas uzbūves dēļ šāds matracis nespēj vienmērīgi sadalīt svaru. Ar laiku šāda matrača vidū veidosies iedobe. Taču šie matrači ir vislētākie.

Matračiem ar nesaistītu atsperu sistēmu katra atspere ir ievietota auduma “kabatiņā” un darbojas neatkarīgi – tā reaģē tikai tajā vietā, kur tiek izdarīts spiediens. Blakus esošo atsperi šis spiediens neietekmē, tādējādi slodze tiek sadalīta vienmērīgi pa visu matrača virsmu.

Cilvēkiem, kuri vēlas izvairīties no metāla radītās magnētiskās vai elektrostatiskās iedarbības, būs piemērots matracis bez atsperēm. Šādi matrači tiek izgatavoti, izmantojot kokosa šķiedru vai lateksu. Bezatsperu matračiem ir ļoti augts ortopēdiskais efekts, tie nedeformējas un kalpo ilgi. Tā kā šie ir paaugstinātas stingrības matrači, tie būs piemēroti cilvēkiem ar lieko svaru, kā arī cilvēkiem, kam ir problēmas ar mugurkaula veselību.

Nav vērts ekonomēt līdzekļus ortopēdiskajam matracim, jo ir runa par jūsu veselību. Var likties savādi, ka matrača cena pārsniedz gultas cenu. Tā tam ir jābūt, jo jūs taču guļat uz matrača, nevis uz gultas!

 

Padoms Nr. 3: kā izvēlēties ortopēdisko matraci


Matracis ir vissvarīgākais guļamistabas elements. Tieši no matrača ir atkarīgs tas, vai no rīta pamodīsieties mundrs un atpūties vai – gluži pretēji – noguris. Kvalitatīvs ortopēdiskais matracis ne tikai ļauj kvalitatīvi un komfortabli izgulēties, bet arī nodrošina pareizu mugurkaula un muguras pozīciju miega laikā. Ir grūti viennozīmīgi pateikt, kurš no ortopēdiskajiem matračiem būtu vislabākais, jo atkarībā no modeļa atšķiras matraču ortopēdiskās īpašības. Galvenais pārliecināties, ka matracis ir kvalitatīvs un izgatavots no nekaitīgiem materiāliem.

Matrača izvēle pēc ķermeņa uzbūves Vispirms jānoskaidro, kāds matrača modelis būs vispiemērotākais katram cilvēkam atkarībā no ķermeņa svara:

 • korpulentiem cilvēkiem būs piemērots cietāks matracis ar papildu atsperu stiprinājumu vai blīvs bezatsperu matracis;

 • izteikti tieviem cilvēkiem būtu jāizvēlas mīksts atsperu matracis vai lateksa matracis;

 • vidējas miesasbūves cilvēkiem vislabāk iegādāties kombinētā modeļa matraci (kokosa šķiedra un latekss) vai matraci ar nesaistītu atsperu bloku.

Matraču veidi Ir pieejams plašs klāsts visdažādāko modeļu matraču, tādēļ izvēlēties kvalitatīvu ortopēdisko matraci var būt visai sarežģīti. Taču, ja ir zināms viss vajadzīgais, matrača iegāde radīs vienīgi prieku!

 1. Konstrukcija. Ir pieejami divu veidu matrači: bezatsperu un atsperu. Izvēloties bezatsperu matraci, jāvadās no savām sajūtām (cietāks vai mīkstāks). Matrača stingrību šajā gadījumā nosaka tā pildījums – kokosa šķiedras, latekss vai mūsdienīgie putu pildījumi. Savukārt atsperu matrači ir divu veidu:

  • matrači ar nesaistītu atsperu bloku (šī tipa matrači ir populārāki) – savas konstrukcijas dēļ matracis sniedz pilnīgu ķermeņa atbalstu;

  • matrači ar savienotu atsperu bloku – šis variants ir lētāks (pat 2–3 reizes), bet šāds matracis nesniedz anatomisku ķermeņa atbalstu.

 2. Stingrība

  • Cietie matrači. Nepieciešamo stingrību matracim nodrošina tā pildījumā esošās kokosa šķiedras, sizals vai lins. Šāds matracis iztur lielu slodzi. Cietie matrači tiek rekomendēti bērniem, pusaudžiem vai cilvēkiem, kas cieš sāpes mugurkaula kakla vai krūšu apvidū.

  • Vidējas stingrības matrači. Šādu matraču pildījumā ir kokosa šķiedras vai latekss.

  • Mīkstie matrači. Tā kā šo matraču pildījumā izmantots latekss, holofaibers vai poliuretāna putas, tie lieliski ieņem ķermeņa formu. Ideālā poza gulēšanai – uz sāna. Šiem matračiem ir iespējama arī atšķirīga stingrība katrā tā pusē; matracis būtu jāapvērš katru sezonu (ziemā mīkstā puse, vasarā – cietā).

Pērkot matraci, noteikti jāpievērš uzmanība tam, cik liela svara noturēšanai matracis ir paredzēts. Ir pieejami dažādi modeļi, kas paredzēti svaram no 40 līdz 150 kg. Ja matraci izvēlas pāris, vispiemērotākais būs matrača modelis bez svara ierobežojuma. Tie ir matrači ar nesaistītu atsperu bloku.

Ja jums nepieciešams ortopēdiskais matracis, tagad jūs zināt, kā izvēlēties, tādēļ – droši dodieties uz veikalu! https://ormebeles.lv/lv/matraci/ortopediskie-matraci/ Kvalitatīvs izstrādājums, kas nesatur kaitīgus izejmateriālus, padarīs jūsu miegu mierīgu, bet pamošanos no rīta – priekpilnu. Ja darāmi svarīgi darbi, atpūta ir ārkārtīgi svarīga. Neriskējiet ar savu veselību, pērkot matraci no nezināma izplatītāja vai piegādātāja. Labāk uzticieties profesionāliem uzņēmumiem, kas tirgū darbojas jau ilgi.


 

Drošības kods

"OR mēbeles" Salons -
Čiekurkalna 8.šķērslīnija 12,
Rīga

Veikala tālrunis:

(+371) 23 669 377