Sveicam vārda dienā: Margots, Igors, Ingvars
0.00 EUR
Facebook Draugiem.lv YouTube Instagram.com
Reģistrēties
Latvijā ražotas mēbeles
Latvijā ražotas mēbeles
     

Kā izvēlēties matraci?

Padoms Nr. 1: kā izvēlēties piemērotu matraci

Mūsdienās cilvēki aizvien biežāk aizdomājas par to, cik svarīgs ir kvalitatīvs miegs, jo no tā ir atkarīga gan mūsu veselība, gan noskaņojums. Tādēļ matracis būtu jāizvēlas īpaši rūpīgi. Taču tirgū šobrīd pieejami vairāk nekā 300 dažādi matraču modeļi. Lai iegādātos vispiemērotāko matraci, jums būtu jāzina matraču galvenās īpatnības.

Instrukcija

Matrača izmērs
Ja jums jau ir gulta, nepieciešams vienīgi noskaidrot tās izmērus. Taču, ja gultu vēl neesat iegādājies, precīzus tās izmērus varat jautāt ražotājam. Divguļamā matrača standarta izmērs ir 160x200 cm, vienguļamā – 80x200 cm vai 90x200 cm. Pat ja jums ir nestandarta izmēra gulta, jūs varat pasūtīt tieši jums piemērotu matraci.

Gulētāja svars
Izvēloties matraci, ir būtiski ņemt vērā tādu faktoru kā cilvēka svara un matrača stingrības attiecība. Piemēram, ja tievs cilvēks guļ uz cieta matrača, viņa miegs naktī izvēršas murgā. Taču, ja uz šāda matrača guļ pilnīgas miesasbūves cilvēks, viņam šī guļvieta šķitīs pilnīgi piemērota. Tādēļ, jo lielāks ir jūsu svars, jo stingrāks matracis būtu jāizvēlas.

Matrača veids
Ir divi pamata matraču veidi – atsperu un bezatsperu. Galvenā atšķirība ir to konstrukcijā, tādēļ pirms lēmuma pieņemšanas jums būtu jāzina, kādas ir šo atšķirīgo modeļu galvenās priekšrocības.

 

Padoms Nr. 2: kā izvēlēties matraci

 

Pēdējā laikā ierasto izvelkamo dīvānu vietā modē atkal nāk gultas. Nereti, pērkot jaunu gultu, ne vienmēr izdodas veiksmīgi izvēlēties arī matraci. Tas ir saprotami, jo tirgotāji piedāvā ārkārtīgi plašu matraču klāstu. Mēģināsim tikt galā ar šo jautājumu.

Pirmais solis – matrača stingrības izvēle. Ir trīs galvenie matraču stingrības veidi:

 • cietie matrači. Šāda veida matrači būtu ieteicami cilvēkiem ar nopietnām mugurkaula veselības problēmām. Šie matrači satur banānu, kokosa vai kaktusu šķiedras vai strutofaibera ar cieto pildījumu;
 • mīkstie matrači būs lieliski piemēroti cilvēkiem, kuriem patīk gulēt uz komfortablas un mīkstas virsmas. Lai matracis būtu mīksts, tā sastāvā ir poliuretāna putas, latekss un dažādas šo materiālu kombinācijas;
 • vidējas stingrības matrači. Šis ir vidējais variants starp cietu un mīkstu matraci. Šādu matraču izgatavošanā tiek izmantoti dažādas stingrības materiāli.

Otrais solis – matrača modeļa izvēle. Vispopulārākie ir atsperu matrači. Kad cilvēks noguļas uz šāda matrača, rodas tā sauktais “šūpuļtīkla efekts” – guļvieta ieliecas. Joprojām daudz retāk tiek izmantoti matrači bez atsperēm. Šādu matraču vidū dominē porolona un lateksa matrači, kā arī matrači ar kokosa šķiedru pildījumu. Ir pieejami arī matrači, kuru pildījumā tiek izmantotas jūraszāles, salmi vai zirgu astri. Bezatsperu matrači parasti ir plānāki nekā atsperu matrači.

Trešais solis – pārklājuma izvēle. Matraču pārklājumā tiek izmantots stingrs audums, kas spēj ilgstoši izturēt lielu slodzi. Šim nolūkam plaši tiek izmantoti gan dabisko, gan sintētisko šķiedru audumi, kā arī audumi, kas satur abu veidu šķiedras. Lai pārklājums būtu izturīgāks, tiek izmantota dažādu veidu impregnēšana. Atkarībā no matrača cenu kategorijas mainās sintētisko šķiedru daudzuma attiecība matrača pārklājumā.

Īpašām klientu grupām tiek izstrādāti īpaši matraču veidi. Izvēloties matraci bērnu gultai, noteikti jāievēro princips: bērnu matracim precīzi jāatbilst gultiņas izmēram. Ieteicams izvēlēties vidējas stingrības matraci. Ir pieejami arī speciāli matrači, kas paredzēti izgulējumu profilaksei cilvēkiem, kuri slimības dēļ ir spiesti atrasties gultā.

Izvēlēties matraci nav vienkārši. Jāatceras: jums piemērots būs tas matracis, uz kura varēsiet gulēt saldā miegā. Lai jums jauki sapņi un stipra veselība!

 

Padoms Nr. 3: kā izvēlēties matraci

 

Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka pieaudzis cilvēks vidēji trešdaļu dzīves pavada miegā. Piekritīsiet – tas nav maz! Protams, ikviens cilvēks šo laiku vēlas pavadīt komfortabli. Ir pienācis laiks iegādāties jaunu matraci, taču piedāvājums ir tik plašs, ka var apjukt. Ko izvēlēties – matraci ar atsperu bloku vai bez tā, lateksa vai kokosa šķiedru, anatomisko vai ortopēdisko? Mēģināsim noskaidrot, kas tieši jums nepieciešams un cik tas maksā.

Izvēloties matraci, pats galvenais kritērijs ir tā ērtība. Tādēļ ieteicams matraci iegādāties lielā veikalā, kur visi iespējamie matraču veidi ir apskatāmi un aptaustāmi. Šāda testēšana uzreiz palīdzēs jums izvēlēties piemērotāko modeli. Protams, gaumes ir dažādas, taču vispārēji ieteikumi tomēr var noderēt.

Tiek uzskatīts, ka cilvēkiem ar nelielu ķermeņa svaru ir piemēroti mīkstie matrači, taču cilvēkiem ar lielāku svaru būtu jāizvēlas cietāks matracis.

Ja jums ir mugurkaula veselības problēmas, ārsti iesaka izvēlēties cietāku matraci. Cietāki matrači tiek ieteikti arī bērniem un pusaudžiem.

Ir divi galvenie atsperu matraču veidi: ar savienotu vai nesavienotu atsperu bloku. Ja atsperu bloks ir savienots, tad matracī visas atsperes ir sasvstarpēji saistītas. Ja atsperu bloks nav savienots, katra atspere matracī atrodas atsevišķā “kabatiņā”, un tas ir daudz komfortablāk. Šāds matracis it kā ieņem jūsu ķermeņa formu. Šāda modeļa matrači ir arī dārgāki.

Liela nozīme ir arī matrača pildījumam. Ļoti labs pildījums ir kokosa šķiedras. Šādi matrači ir dārgi, bet tas ir tā vērts. Diemžēl zirgu astru pildījums daudziem cilvēkiem izraisa alerģiju, tādēļ tie tiek aizstāti ar kokosa šķiedrām – tās ir dabiskas un kvalitatīvas. Vēl var izvēlēties arī lateksa pildījumu. Matraču pildījumam nereti tiek izmantotas arī jūraszāles, voiloks, porolons, vatelīns, poliuretāna putas (ortopēdiskajiem matračiem izgulējumu profilaksei).

Matrača pārvalkam ir jābūt no blīva auduma, citādi pārvalks drīz vien nodriskāsies un vairs nebūs lietojams.

Derīgs padoms Pareizi izvēlēts matracis ļaus jums pilnvērtīgi atpūsties, uzlabos miegu un palīdzēs izvairīties no mugurkaula veselības problēmām. Jūsu veselības un komforta dēļ nevajadzētu taupīt. Kvalitatīvs matracis jums kalpos 10–15 gadus, un tas nebūt nav maz.

 

Padoms Nr. 4: kā izvēlēties piemērotu ortopēdisko matraci

 

Pareizi izvēlēts ortopēdiskais matracis ne tikai sniegs pilnvērtīgu atpūtu naktī, bet arī palīdzēs izvairīties no daudzām nopietnām mugurkaula veselības problēmām. Neērta guļvieta var radīt daudzus veselības sarežģījumus, īpaši, ja šādā guļvietā guļ bērns, kam vēl nav līdz galam attīstījusies balsta un kustību sistēma. Pirms izvēlētā matrača iegādes vajadzētu konsultēties ar ortopēdu.

Jums būs nepieciešams

 • veikals ar pietiekami plašu sortimentu un labu reputāciju;
 • pārdevēja-konsultanta un ortopēda konsultācija;
 • ražotāja sniegtā informācija par produkta īpašībām;
 • svari;
 • auguma mērītājs.

Izvēloties matraci, ir viegli kļūdīties, maldoties daudzajos mūsdienu ražotāju nosaukumos, kas piedāvā izstrādājumus atpūtai naktī. Nereti par ortopēdiskiem tiek dēvēti visi matrači, kas labi balsta mugurkaulu un vienmērīgi sadala cilvēka ķermeņa svaru miega laikā. Tādēļ ir jāpievērš uzmanība matraču “ortopēdiskajām” vai “anatomiskajām” īpašībām.

 • Ortopēdiskais matracis ir cietāks, un ir nepieciešams, lai šādu matraci jums ieteiktu tieši ortopēds. Parasti uz šāda veida matračiem guļ cilvēki ar mugurkaula veselības problēmām, kā arī bērni līdz 1,5 gadu vecumam. Veseliem cilvēkiem gulēt šādā guļvietā nebūs komfortabli, jo muskuļi nepārtraukti būs saspringti.
 • Anatomiskais matracis sniegs lielāku komfortu miega laikā, jo tas ieņem guļošā cilvēka ķermeņa formu, atkārtojot ikvienu ķermeņa izliekumu. Tajā pašā laikā tiek pietiekami labi balstīts mugurkauls.

Lai pareizi izvēlētos ortopēdisko matraci, ir jāzina nākamā “saimnieka” (vai “saimnieku”) ķermeņa svars. Jo lielāks ķermeņa svars, jo cietākai ir jābūt virsmai, uz kuras cilvēks guļ. Lai pārliecinātos, vai izvēlētais matracis jums tiešām ir piemērots, vēlams uz tā pagulēt. Visām ķermeņa zonām uz matrača ir jāgulstas vienmērīgi, nekur neiegrimstot par daudz dziļi.

Anatomiskā vai ortopēdiskā matrača stingrība ir atkarīga no tā pildījuma. Nevajadzētu iegādāties matraci moderna zīmola vai populāra izplatītāja dēļ, kā arī pārmaksāt par matraci ar nesaistītiem atsperu blokiem, ja jūs esat cilvēks ar nelielu ķermeņa svaru. Jums būs piemērots mīksts, bet kvalitatīvs lateksa matracis. Citiem vārdiem sakot, – izvēlieties matraci, kas ir piemērots tieši jums. Lai to izdarītu, ir jāiepazīstas ar veikalos piedāvāto plašo matraču klāstu un jāizvēlas optimālais variants.

Pievērsiet uzmanību dažiem pārdevēju-konsultantu ieteikumiem.

 • Dabiskā vai sintētiskā lateksa matraci ieteicams iegādāties cilvēkiem ar nelielu ķermeņa svaru, ja vien ortopēds nav ieteicis izvēlēties ko citu.
 • Ja matracis veidots no kokosa šķiedrām vai arī tas sastāv no savstarpēji nesaistītām atsperēm (katra atspere atrodas savā “kabatiņā”), tas būs piemērots ikvienam veselam cilvēkam ar vidēju ķermeņa svaru.
 • Ja nākamā matrača īpašnieka svars ir virs 100 kg, ieteicams izvēlēties paaugstinātas stingrības matraci. Parasti šādi matrači tiek pildīti ar kokosa šķiedrām un ir veidoti no īpaši nostiprinātām atsperēm.

Izvēloties matrača pildījumu, pārliecinieties, ka prece ir sertificēta un ražošanas materiāli ir arī ekoloģiskas kvalitātes. Mūsdienu ražotāji matraču pildījumam izvēlas ne tikai jau pierasto vatelīnu, sinteponu vai kokvilnu, bet arī jūraszāles, zirgu astrus, dabisko vilnu un vairākus citus materiālus. Ja jums ir alerģija, izvēloties matraci, jābūt īpaši piesardzīgam – ne visi ortopēdisko matraču pildījuma materiāli ir hipoalergēni.

Visbeidzot, izvērtējiet matrača izmērus. Tas, protams, būs atkarīgs no jūsu gultas – matracim ir precīzi jāatbilst tās izmēriem. Ja jūs gatavojaties iegādāties pavisam jaunu guļvietu, ņemiet vērā, ka vertikāli jūs esat garāks nekā horizontāli. Pērciet gultu, kuras garums būtu ar nelielu rezervi un kuras platums ir vismaz 80 cm uz vienu gulētāju.

Noderīgs padoms Atsperu matracis ar ortopēdisku vai anatomisku efektu ir kvalitatīvs, ja uz vienu kvadrātmetru guļamās virsmas ir vismaz 220 “kabatiņas” ar nesavienotām atsperēm. Jo atsperu ir vairāk, jo precīzāk matracis “reaģēs” un noteiktiem jūsu ķermeņa svara punktiem.

 

Padoms Nr. 5: kā izvēlēties labu matraci

 

Nevienam nav noslēpums, ka no miega kvalitātes ir atkarīgs cilvēka noskaņojums un pašsajūta visas dienas garumā. Bet komfortabls miegs bez laba matrača nav iedomājams.

Vispirms jāuzsver, ka matracis vienmēr ir jāizvēlas individuāli. Tas, kas vienam šķiet ērts, otram var sagādāt milzu diskomfortu. Tādēļ pirms matrača iegādes ir vēlams to ne tikai apskatīt un aptaustīt, bet arī izmēģināt. Pirms došanās uz veikalu ieklausieties sava ķermeņa vajadzībās – kas jūs neapmierināja iepriekšējā matracī? Varbūt tas bija pārāk ciets vai – tieši otrādi – pārāk mīksts. Pievērsiet uzmanību arī tam, kādā pozā jūs parasti guļat: uz muguras, uz sāna, uz vēdera vai varbūt jūs naktī vairākas reizes maināt gulēšanas pozu.

Lai matraci veikalā būtu ērtāk izmēģināt, uzvelciet atbilstošu apģērbu, kas neierobežos jūsu kustības un ko jūs nebaidīsieties saburzīt.

Lai izdarītu pareizo izvēli, uz noskatītā matrača jācenšas ieņemt tādu pozu, kādā jūs parasti guļat. Pievērsiet uzmanību tam, kā jūtas jūsu ķermenis. Piemēram, ja jūs parasti guļat uz muguras, sēžai būtu jāiegrimst matracī, bet gurniem jāpaliek dabiskā pozīcijā. Ja jūs guļat uz sāna, tad matracī būtu jāiegrimst plecam un gurnam, bet viduklim jāatbalstās uz matrača.

Vairākas reizes pagriezieties uz matrača. Sajūtiet, cik viegli vai grūti jums tas izdodas. Pagriežoties jūs nevienā pozīcijā nedrīkstat sajust matrača pamatni.

Pievērsiet uzmanību arī matrača izmēram. Nogulieties uz muguras, sakrustojot plaukstas uz krūtīm. Šādā stāvoklī attālums no elkoņa līdz matrača malai nedrīkst būt mazāks par 15 cm. Matracim ir jābūt arī vismaz 15 cm garākam par jūsu auguma garumu.

Ņemiet vērā, ka ne visi matrači ir universāli – dažiem matračiem mēdz būt svara ierobežojumi. Tiem, kuru ķermeņa svars pārsniedz 90 kg, būs piemēroti īpaši matraču modeļi vai matrači, kas veidoti cilvēkiem ar nestandarta ķermeņa uzbūvi. Izvēloties divguļamo matraci cilvēkiem, kuriem ir ļoti atšķirīgas svara kategorijas, iespējams, labākais risinājums varētu būt divi dažādi vienguļamie matrači, kas savienoti ar virsmatraci.

Pirms pieņemat galīgo lēmumu, izmēģiniet vairākus dažādus matračus. Vispiemērotākais var izrādīties tieši tas, kuram jūs pat nepievērsāt uzmanību.

 

Padoms Nr. 6: kādām funkcijām jābūt ortopēdiskajam matracim?

 

Ortopēdiskais matracis miega laikā rūpējas par cilvēka mugurkaula un locītavu veselību. Lai arī kādu pozu ieņemtu gulētājs, ortopēdiskais matracis neieliecas un notur mugurkaulu atslābinātā, bet pareizā stāvoklī, saglabājot ķermeņa fizioloģiskos izliekumus. Guļot uz ortopēdiskā matrača, var nesatraukties, ka mugurkauls izlieksies, tā izraisot mugurkaula disku nobīdi un traumējot nervu saknītes, kas var radīt veselības sarežģījumus.

Uz ortopēdiskā matrača atpūšas ne tikai mugurkauls, bet viss ķermenis kopumā – pilnībā tiek atbrīvots muskuļu un saišu statiskais nospriegojums. Tātad uz kvalitatīva ortopēdiskā matrača notiek pilnīga muskuļu atslābināšanās. Tas novērš muskuļu sasprindzinājumu, turklāt lieliski darbojas arī asinsrites un elpošanas sistēma.

Kvalitatīvam ortopēdiskajam matracim jābūt izgatavotam no tādiem materiāliem, kas neizdala ķīmiskas vielas, neuzkrāj putekļus un alergēnus. Matracim jābūt gaisa caurlaidīgam, labi vēdināmam, taču tas nedrīkst būt mitrumu uzsūcošs. Ja šīs prasības tiek ievērotas, matracī neveidosies mikroorganismi un tam nebūs nepatīkamas smakas.

Kā izvēlēties matraci, ņemot vērā individuālās īpatnības? Atkarībā no cilvēka vecuma mainās prasības attiecībā uz miega kvalitāti. Piemēram, jauniešiem ārsti iesaka gulēt uz cietas virsmas. Pieauguši cilvēki daudz komfortablāk jutīsies un labāk atpūtīsies uz mīkstāka matrača.

Jāņem vērā arī ķermeņa svars. Jo lielāks ir pieauguša cilvēka ķermeņa svars, jo cietākam jābūt matracim.

Cilvēkiem, kuri mēdz just sāpes mugurkaula apvidū, noteikti jāizvēlas pēc iespējas cietāks matracis. Ja šis cilvēks nav pusmūža vecuma un sāpes mugurkaula apvidū nav regulāras, iespējams, vispiemērotākais būs matracis ar dažādu stingrības pakāpi katrā pusē.

Cilvēkiem, kam ir problēmas mugurkaula jostasvietas daļā vai starpskriemeļu diska trūce, ārsti iesaka gulēt uz mīkstāka matrača.

Kāda veida ortopēdisko matraci izvēlēties? Ir pieejami divu veidu ortopēdiskie matrači – atsperu un bezatsperu. Atsperu matrači mēdz būt veidoti no savienotu atsperu bloka vai no savstarpēji nesaistītām atsperēm.

Matračiem ar savienotu atsperu bloku ir ļoti ierobežotas ortopēdiskās īpašības, jo savas uzbūves dēļ šāds matracis nespēj vienmērīgi sadalīt svaru. Ar laiku šāda matrača vidū veidosies iedobe. Taču šie matrači ir vislētākie.

Matračiem ar nesaistītu atsperu sistēmu katra atspere ir ievietota auduma “kabatiņā” un darbojas neatkarīgi – tā reaģē tikai tajā vietā, kur tiek izdarīts spiediens. Blakus esošo atsperi šis spiediens neietekmē, tādējādi slodze tiek sadalīta vienmērīgi pa visu matrača virsmu.

Cilvēkiem, kuri vēlas izvairīties no metāla radītās magnētiskās vai elektrostatiskās iedarbības, būs piemērots matracis bez atsperēm. Šādi matrači tiek izgatavoti, izmantojot kokosa šķiedru vai lateksu. Bezatsperu matračiem ir ļoti augts ortopēdiskais efekts, tie nedeformējas un kalpo ilgi. Tā kā šie ir paaugstinātas stingrības matrači, tie būs piemēroti cilvēkiem ar lieko svaru, kā arī cilvēkiem, kam ir problēmas ar mugurkaula veselību.

Nav vērts ekonomēt līdzekļus ortopēdiskajam matracim, jo ir runa par jūsu veselību. Var likties savādi, ka matrača cena pārsniedz gultas cenu. Tā tam ir jābūt, jo jūs taču guļat uz matrača, nevis uz gultas!

 

Padoms Nr. 7: kā izvēlēties ortopēdisko matraci

 

Matracis ir vissvarīgākais guļamistabas elements. Tieši no matrača ir atkarīgs tas, vai no rīta pamodīsieties mundrs un atpūties vai – gluži pretēji – noguris. Kvalitatīvs ortopēdiskais matracis ne tikai ļauj kvalitatīvi un komfortabli izgulēties, bet arī nodrošina pareizu mugurkaula un muguras pozīciju miega laikā. Ir grūti viennozīmīgi pateikt, kurš no ortopēdiskajiem matračiem būtu vislabākais, jo atkarībā no modeļa atšķiras matraču ortopēdiskās īpašības. Galvenais pārliecināties, ka matracis ir kvalitatīvs un izgatavots no nekaitīgiem materiāliem.

Matrača izvēle pēc ķermeņa uzbūves Vispirms jānoskaidro, kāds matrača modelis būs vispiemērotākais katram cilvēkam atkarībā no ķermeņa svara:

 • korpulentiem cilvēkiem būs piemērots cietāks matracis ar papildu atsperu stiprinājumu vai blīvs bezatsperu matracis;
 • izteikti tieviem cilvēkiem būtu jāizvēlas mīksts atsperu matracis vai lateksa matracis;
 • vidējas miesasbūves cilvēkiem vislabāk iegādāties kombinētā modeļa matraci (kokosa šķiedra un latekss) vai matraci ar nesaistītu atsperu bloku.

Matraču veidi Ir pieejams plašs klāsts visdažādāko modeļu matraču, tādēļ izvēlēties kvalitatīvu ortopēdisko matraci var būt visai sarežģīti. Taču, ja ir zināms viss vajadzīgais, matrača iegāde radīs vienīgi prieku!

 1. Konstrukcija. Ir pieejami divu veidu matrači: bezatsperu un atsperu. Izvēloties bezatsperu matraci, jāvadās no savām sajūtām (cietāks vai mīkstāks). Matrača stingrību šajā gadījumā nosaka tā pildījums – kokosa šķiedras, latekss vai mūsdienīgie putu pildījumi. Savukārt atsperu matrači ir divu veidu:
  • matrači ar nesaistītu atsperu bloku (šī tipa matrači ir populārāki) – savas konstrukcijas dēļ matracis sniedz pilnīgu ķermeņa atbalstu;
  • matrači ar savienotu atsperu bloku – šis variants ir lētāks (pat 2–3 reizes), bet šāds matracis nesniedz anatomisku ķermeņa atbalstu.
 2. Stingrība
  • Cietie matrači. Nepieciešamo stingrību matracim nodrošina tā pildījumā esošās kokosa šķiedras, sizals vai lins. Šāds matracis iztur lielu slodzi. Cietie matrači tiek rekomendēti bērniem, pusaudžiem vai cilvēkiem, kas cieš sāpes mugurkaula kakla vai krūšu apvidū.
  • Vidējas stingrības matrači. Šādu matraču pildījumā ir kokosa šķiedras vai latekss.
  • Mīkstie matrači. Tā kā šo matraču pildījumā izmantots latekss, holofaibers vai poliuretāna putas, tie lieliski ieņem ķermeņa formu. Ideālā poza gulēšanai – uz sāna. Šiem matračiem ir iespējama arī atšķirīga stingrība katrā tā pusē; matracis būtu jāapvērš katru sezonu (ziemā cietā puse, vasarā – mīkstā).

Pērkot matraci, noteikti jāpievērš uzmanība tam, cik liela svara noturēšanai matracis ir paredzēts. Ir pieejami dažādi modeļi, kas paredzēti svaram no 40 līdz 150 kg. Ja matraci izvēlas pāris, vispiemērotākais būs matrača modelis bez svara ierobežojuma. Tie ir matrači ar nesaistītu atsperu bloku.

Ja jums nepieciešams ortopēdiskais matracis, tagad jūs zināt, kā izvēlēties, tādēļ – droši dodieties uz veikalu! Kvalitatīvs izstrādājums, kas nesatur kaitīgus izejmateriālus, padarīs jūsu miegu mierīgu, bet pamošanos no rīta – priekpilnu. Ja darāmi svarīgi darbi, atpūta ir ārkārtīgi svarīga. Neriskējiet ar savu veselību, pērkot matraci no nezināma izplatītāja vai piegādātāja. Labāk uzticieties profesionāliem uzņēmumiem, kas tirgū darbojas jau ilgi.

 

Padoms Nr. 8: kā izvēlēties divguļamo matraci

 

Iegādājoties matraci, jāņem vērā vairāki faktori: pildījuma veids, stingrība un izmēri. Šajā jautājumā nepieciešama individuāla pieeja. Kvalitatīvs matracis nodrošinās patīkamu atpūtu un lielisku noskaņojumu.

Ja jūs rūpējaties par savu veselību, ir jāzina, ka miegs ir labas pašsajūtas pamats. Tas, cik mundrs jūs būsiet pamostoties, ir atkarīgs no vairākiem nosacījumiem: gaisa guļamistabā, gultas un matrača.

Matracis ārkārtīgi ietekmē mugurkaula veselību. Cilvēka ķermeņa balsta daļa pilnvērtīgi atpūšas tikai miegā. Ja nepieciešams divguļamais matracis, rodas problēma – jāapmierina divu cilvēku vajadzības. Ir daži ieteikumi, kas palīdzēs jums izvēlēties.

Kad nepieciešams mainīt matraci?

 • Iepriekšējais matracis ir vairāk nekā 10 gadus vecs.
 • Vecais matracis “čīkst”.
 • Matrača pildījums saveļas kamoliņos.
 • Slodzes ietekmē matracis stipri ieliecas.

Kas jāņem vērā, izvēloties divguļamo matraci? Iegādājoties gultu, matracis nereti jau ir komplektā ar to. Šādu variantu nevajadzētu izvēlēties, jo matracis bieži vien ir visai nekvalitatīvs. Tas būtu jāpiemeklē individuāli. Izvēloties sev piemērotu modeli, ņemiet vērā pildījumu, stingrību un matrača izmēru.

Pirmais variants: izvēlieties divus vienvietīgos matračus. Tie var būt atšķirīgas stingrības, bet tiem noteikti jābūt vienādi bieziem. Šādā veidā tiks apmierinātas abu gulētāju vajadzības.

Otrais variants: izstrādājumi ar dažādas stingrības zonām. Katrai pusei ir atšķirīgs pārklājums. Tas dod iespēju mainīt guļvietu pēc vēlēšanās.

Trešais variants: divguļamais ortopēdiskais matracis ar atsperu bloku. Šī matrača īpatnība slēpjas tā uzbūves mehānismā: viena atspere ir “ievietota” otrā, nodrošinot pietiekamu ķermeņa atbalstu neatkarīgi no cilvēka ķermeņa svara.

Ceturtais variants: divguļamais matracis ar atšķirīgas stingrības atsperēm. Viena bloka daļa sastāv no stingrākām atsperēm, otra – no mīkstākām. Šāds matracis būs īpaši piemērots cilvēkiem, kuru svara atšķirība ir vairāk nekā 30 kg.

Liela nozīme ir matrača pildījumam. Ir iecienīti vairāki pildījumu veidi: kokosa šķiedra, dabiskais latekss, stingrs un mīksts. Šie matrači nodrošina nepieciešamo atbalstu un ir higiēniski. Lai izvēlētos pareizu matrača izmēru, sava auguma garumam pieskaitiet 15–20 cm. Ir plaši pieejami 190, 195 un 200 cm garuma matrači. Matrača platums jāizvēlas individuāli, bet vidēji tas ir ne mazāks par 160 cm.

Cik biezam jābūt matracim? Biezs matracis nereti ir visuniversālākais. Tas viegli pielāgojas ķermeņa izliekumiem. Cilvēkiem, kuriem ir liela atšķirība starp plecu un gurnu platumu, ieteicams biezāks matracis.

Nejūtieties neērti un veikalā vispirms atgulieties uz izvēlētā matrača, pēc tam ieklausieties savās sajūtās. Ja matracis ir kvalitatīvs, jūsu miegs būs mierīgs un veselīgs. Izzudīs muguras sāpes, un pamošanās no rīta būs viegla un patīkama.

Drošības kods