Sveicam vārda dienā: Vilhelms, Vilis
0.00 EUR
Facebook Pinterest YouTube Instagram.com
Reģistrēties
Speciālie piedāvājumi
     

Kā izvēlēties gultu?

Gulta parasti ir tā mēbele mūsu mājās, kuras iegādei līdzekļi netiek taupīti, jo ikvienam ir zināms, ka laba atmosfēra guļamistabā ir veselīga miega un stipras ģimenes ķīla.

Kā izvēlēties gultu?

Galvenais kritērijs, pēc kura parasti izvēlas gultu, protams, ir tās dizains. Pircējs izvēlēsies tādu gultu, kas atbilst dzīvokļa interjeram un harmoniski iekļaujas gan dizaina stilā, gan telpas krāsu gammā.

Kam būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties gultu? Protams, guļvietas izmēram. Visizplatītākie ir šādi izmēri: 120x200, 140x200, 160x200 un 180x200 cm. Savas guļvietas izmēru izvēlieties tā, lai jūs gultā justos komfortabli un ērti. Mūsu specializētajos mēbeļu salonos ir iespēja pirms gultas iegādes tajā pagulēt, lai precīzi noskaidrotu, kāds guļvietas izmērs jums būtu vispiemērotākais. Izmantojiet šo iespēju, jo gulta taču tiek iegādāta ilgam laikam un jums tajā jājūtas ērti daudzu gadu garumā.

Iegādājoties gultu, svarīgi pievērst uzmanību matrača pamatnei. Komplektā ar gultu var tikt piedāvāta ortopēdiskā vai cietā pamatne, taču gulta var tikt pārdota arī bez tas. Iesakām izvēlēties gultu ar nostiprinātu ortopēdisku pamatni uz stingra metāla rāmja ar elastīgām mitrumizturīga finiera lamelēm. Šāda pamatne ļauj pilnībā atklāt matrača ortopēdiskās īpašības un nodrošina tā ventilāciju.

Pievērsiet uzmanību tam, cik kvalitatīvas ir lameles: tām jābūt pietiekami izturīgām un elastīgām, vismaz 50 mm platām, bet atstatumam starp lamelēm jābūt ne vairāk kā 70 mm, turklāt, jo mazāks ir šis attālums, jo labāk.

Pēdējā laikā arvien lielāku popularitāti gūst ortopēdiskās pamatnes ar paceļamu mehānismu un vietu gultas veļai. Izmantojot īpašus amortizatorus, matraci ar visu pamatni var viegli pacelt, bet gultas veļu un citas nepieciešamās lietas noglabāt brīvajā vietā zem gultas pamatnes. Šāds risinājums ļauj palielināt gultas funkcionalitāti un racionāli izmantot brīvo vietu guļamistabā.

Kāda materiāla gultu izvēlēties – ādas, ekoloģiskās ādas, auduma vai koka? Iegādājoties gultu, nekādu īpašu ieteikumu šajā jomā nav, izvēle būs atkarīga no jūsu gaumes, tādēļ izvēlieties tādu gultu, kas jums patīk un kas vislabāk iederēsies jūsu interjerā. Pirms iegādes noteikti rūpīgi izpētiet izvēlēto modeli, pārbaudiet gultas galvgali, pārbaudiet tā stiprinājuma izturību un citas detaļas.

Kādas gultas ir pieejamas? Gultas atšķiras pēc materiāla, no kā tās izgatavotas. Vispopulārākās ir masīvkoka gultas, gultas ar ādas, ekoloģiskās ādas vai auduma apdari. Katram materiālam ir savas īpatnības, priekšrocības un trūkumi.

Masīvkoka gultas. Masīvkoks mēbeļu ražošanā tiek uzskatīts par prestižu un ekoloģisku materiālu. Bez šaubām, viena no šī materiāla priekšrocībām ir tā dabiskums. Masīvkoka gulta izskatās glīti, un koks pēc taustes ir silts un patīkams. Koka mēbeles kalpo desmitiem gadu. Trūkums – koku ietekmē krasa temperatūras maiņa, kā arī pārlieku augsts vai zems mitruma līmenis telpā.

Gultas ar auduma apdari – skaistums un komforts. Izvēloties kādu no daudzajām auduma apdares gultām, gulta būs ne tikai komfortabla – tai piemitīs arī nepārspējams estētiskais stils, kas jūsu telpas interjeru padarīs īpaši izsmalcinātu. Mūsu salonā jūs varat izvēlēties gultu, kuras galvgalis ir apšūts ar jebkuras nokrāsas audumu, ko rotā dekoratīvas ģeometriskas līnijas vai podziņas. Izmantotie materiāli ir dažādas izturības pakāpes, tie var būt vairāk vai mazāk ekoloģiski, kā arī atšķiras to kopšanas sarežģītība. Jūs varat arī pielāgot gultu guļamistabas esošajam interjeram. Šos izstrādājumus unikālus padara tas, ka auduma apdares gulta ir kā vidusceļš starp dīvānu un gultu. Šādā gultā būs patīkami ne tikai atpūsties, bet arī skatīties iecienītās televīzijas pārraides vai lasīt grāmatu, atbalstot muguru pret gultas galvgali.

Gultas ar dabiskās ādas apdari. Dabiskā āda ir ekoloģisks un izturīgs materiāls, tā ir gaisa caurlaidīga, un tas ļauj mēbelēm “elpot”. Ādas apdare ir kalpos ilgi, tā neuzsūc sevī netīrumus, ir noturīga pret mitrumu un temperatūras svārstībām. Tā kā dabiskā āda ir gana dārgs materiāls, parasti to izmanto tikai gultas galvgaļa apdarei, bet gultas malās tiek izmantota mākslīgā āda ar tādu pašu tekstūru un krāsu kā gultas galvgalī. Dabiskās ādas izstrādājumi ir atbilstoši jākopj – 2–3 reizes gadā āda ir jātīra ar atbilstošu līdzekli, kas mitrina un kopj materiālu, ļaujot izvairīties no priekšlaicīgas nolietošanās.

Gultas ar ekoloģiskās ādas apdari. Ekoloģiskā āda ir mūsdienīgs materiāls, kura izmantošanas iespējas un īpatnības ir līdzīgas dabiskajai ādai, taču tā ir daudz pieejamāka cenas ziņā. Atšķirībā no dermatīna ekoloģiskā āda ir pilnīgi tīra un nekaitīga veselībai, tai nav nekāda aromāta, tā ir ļoti izturīga un neizbalo. Ekoloģiskā āda tiek izgatavota, pārklājot dabisku auduma pamatni ar poliuretāna putām. Ekoloģiskā āda imitē dabiskās ādas tekstūru, taču tai var būt arī cita rievota tekstūra. Ekoloģiskā āda tiek ražota arī pērļu, zelta, bronzas un citās neparastās krāsās. Šim materiālam atšķirībā no dabiskās ādas nav nepieciešama īpaša kopšana. Mūsdienās daudzi ražotāji dod priekšroku tieši šim materiālam.

Gaidām jūs mūsu salonos “OR mēbeles” – mēs palīdzēsim izvēlēties vispiemērotāko produktu vissaldākajiem sapņiem!

Drošības kods

"OR mēbeles" Salons -
Čiekurkalna 8.šķērslīnija 12,
Rīga

Veikala tālrunis:

(+371) 23 669 377